• Vesmír očami detí

• Tak ako už tradične niekoľko rokov i tento rok sa žiaci našej školy zapojili do výtvarnej súťaže organizovanej regionálnym kultúrnym centrom údolia Bodvy a Rudohoria pod záštitou Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove "Vesmír očami detí". Súťaže sa zúčastnili žiaci špeciálnych tried. Za aktívnu účasť sme obdržali ďakovný list, ktorý sme osobne prevzali v Hvezdárni v Medzeve.

• Veľkonočná výstava

• 26. a 27. marca  si naši žiaci mohli pozrieť tradičnú veľkonočnú výstavu žiackych prác. Všetky triedy predstavili práce, v ktorej žiaci prejavili svoju šikovnosť a kreativitu. Výstava sa uskutočnila na prvom stupni ZŠ v organizovaní pani učiteľky Mgr. Márii Šimkovej, a pre špeciálne triedy bola organizátorkou  pani učiteľka PaedDr. Magdaléna Polcová.

• Matematická súťaž

• Súťaž sa uskutočnila pre žiakov 1.-4. ročníka Základnej školy. Žiaci sa do súťaže zapojili s veľkým elánom. Testy boli prispôsobené vedomostiam žiakov  v jednotlivých ročníkoch. Žiaci boli rozdelení do štyroch kategórií. Na vypracovanie testu mali žiaci 60 minút. Najšikovnejší žiaci boli odmenení vecnými darmi a diplomom.

• Prednáška "Starajme sa o svoje zuby"

• Prednáška sa uskutočnila pre žiakov 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, a 4.A triedy ZŠ. Témou prednášky bola starostlivosť o chrup a najdôležitejšie zásady hygieny ústnej dutiny, ktoré by mali žiaci dodržiavať.

Zameranie prednášky:

• zuby - delenie zubov,
            • vznik zubného kazu,
            • zubný kameň, zápaly ďasien,
            • látky potrebné pre zuby,
            • správne čistenie zubov,
            • pomôcky na správnu starostlivosť o chrup.

Žiaci prednášku pozorne a s veľkým záujmom počúvali a postupne sa zapájali do jednotlivých tém.

• Halloween

• Dňa 30. 10. 2012 sa na ZŠ uskutočnil Halloween. Žiaci si na tento deň pripravili masky, klobúky a rôzne výrobky potrebné na Halloweena.

Vyučovanie sa začalo v poobedňajších hodinách. Žiaci sa učili v maskách, ktoré si sami zhotovili a učili sa v tme pri sviečkach. Žiaci štvrtého ročníka vymaľovali tváre žiakom nižších ročníkov.

Učitelia spolu so žiakmi vytvorili krásne tekvicové výtvory, v ktorých sa nakoniec rozhoreli plamienky podobné tým v očiach detí.

Celý deň vládla v triedach radostná atmosféra a všetci sme sa cítili príjemne. Zábava pokračovala aj večer v obci, nakoľko učitelia žiakov odprevádzali domov.

Žiaci sa veľmi tešili, že mohli strašiť v obci a že ich deti v obci nespoznali.

Tento strašidelný večer sa nám dobre  vydaril.

• Prednáška ornitológa pre žiakov 1. stupňa

• Dňa 25. 10. 2012 sa žiaci 1. stupňa ZŠ zúčastnili prednášky ornitológa pána Š. Matisa, ktorý je zamestnancom Správy národného parku Slovenský kras.

Prednáška prebiehala formou prezentácie pre žiakov v informatickej učebni.

Témou prednášky bolo vtáctvo na území národného parku Slovenský kras. Prednášky sa zúčastnili žiaci 0.B, 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B a 4.A triedy.

Na konci prednášky žiaci mohli klásť otázky. Téma prednášky bola pre žiakov veľmi zaujímavá.

• Súťaž v športových disciplínach

• Na prelome mesiacov september-október 2012 sa uskutočnili súťaže v športových disciplínach, podľa plánu športových aktivít na rok 2012/2013.

Súťaže sa zúčastnili vybraní žiaci z tried 0.A, 0. B, 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B a 4.A.

• Beh za zdravé srdce

• Dňa 23.10.2012 sa na našej škole uskutočnila športová akcia "Beh za zdravé srdce".

Na tejto akcii sa zúčastnili žiaci tretieho a štvrtého ročníka základnej školy a žiaci špeciálnych tried.

Všetci mali radosť z toho, že urobili niečo pre svoje zdravie. Ani počasie nás nesklamalo, bol krásny slnečný deň.

• Školská aktivita Strom života, Farby jesene

• Príchodom jesene, tak ako minulý školský rok aj v tomto školskom roku sme na našej škole pre našich žiakov I. stupňa ZŠ organizovali výtvarnú súťaž pod názvom „FARBY JESENE“ .

Jeseň je veľmi zaujímavé ročné obdobie, so svojou jedinečnou atmosférou a túto jedinečnú atmosféru nám vyčarili svojimi prácami naši žiaci a pri pohľade na tie práce sme určite zistili, že je to tak.

• Výstava tekvíc

• Takéto krásne jesenné dekorácie do našich okien zhotovili  žiaci I. stupňa ZŠ.

Ozdobné tekvičky si sami dopestovali v našej školskej záhradke. Hovorí sa "fantázii sa medze nekladú", a tak využili skutočne všetko, čo jesenná príroda ponúka.

Námaha, ktorú vynaložili  určite stála zato!

• Pasovanie nultákov

• Kedysi sa pasovali rytieri, ale na našej škole sa pasovali statoční nultáčikovia.

Bola to v histórii našej školy prvá "Pasovačka". Na tento deň sa tešilo 32 nultákov, aby statočne zdolali všetky úlohy. Nápomocní im boli starší žiaci 4.A triedy.

Nechýbal "Slávnostný sľub", ktorým sľúbili, že budú dodržiavať všetky zákony žiackeho cechu.

Vitajte medzi nami, milí nultáčikovia a členovia žiackeho cechu ZŠ Drienovec!

• Vznik tejto www stránky

• Stránka našej školy je konečne na internete. Nájdete tu množstvo rôznych funkcií a zaujímavostí. Zoznamy žiakov, tried, učiteľov, rozvrhy, aktuality, fotografie a množstvo iných údajov.