• O škole

•   Naša škola leží v Košickej kotline na hranici Národného parku Slovenský kras v prekrásnom vidieckom prostredí.

Základná škola Drienovec je od 01.09.2013 plnoorganizovaná škola s ročníkmi 0.- 9. ročník. Od 01.09.2013 má škola právnu subjektivitu.

V školskom roku 2023/24 našu školu navštevuje 260 žiakov. Počet tried je 18, z toho je 8 tried prvého stupňa ZŠ, 5 tried druhého stupňa ZŠ a 5 špeciálnych tried. Vyučovanie prebieha v dvojzmennej prevádzke.

Exteriér aj interiér školy je neustále vylepšovaný a modernizovaný. V roku 2018 bola dokončená prístavba s dvoma triedami.

Hlavným cieľom našej školy je poskytnúť kvalitné vzdelávanie všetkým žiakom.

Veľký dôraz sa kladie na vytvorenie dobrej atmosféry, tvorivého prostredia a na pozitívnu motiváciu žiakov ako aj učiteľov.