• Sťažnosti podľa zákona č. 9/2010 Z.z.

• Postup Základnej školy Drienovec – Drienovec 44, 044 01 Drienovec pri aplikácii zákona č. 9/2010 Z.z. o sťažnostiach v znení neskorších predpisov a petície podľa zákona č. 85/1990Zb. o petičnom práve

Podávanie sťažností, petícií, návrhov, podnetov a iných podaní   sa riadi zákonom č. 9/2010 Z.z. o sťažnostiach v znení neskorších predpisov a petície podľa zákona č. 85/1990Zb. o petičnom práve.

1. Sťažnosť musí byť vybavená v súlade so zákonom.
          2. Sťažnosť sa podáva:
          • písomne prostredníctvom pošty na adresu: Základná škola Drienovec, Drienovec 44, 044 01 Drienovec
          • písomne osobným podaním (viď vyššie uvedená adresa),
          • ústne osobne v pracovných dňoch počas úradných hodín od 8:00 h. do 12:00 h. /musí byť vyhotovený písomný záznam/,
          • prostredníctvom elektronickej pošty na adrese: zsdrienovec@gmail.com
          1. Sťažnosť je podaná dňom, keď bola oznámená škole.
          2. Zákonné lehoty:
          • Škola sťažnosť prešetrí a vybaví do 30 dní od dátumu keď jej bola sťažnosť doručená.
          • Ak si vybavenie sťažnosti vyžaduje súčinnosť iného orgánu verejnej správy, fyzickej osoby alebo právnockej osoby, škola je povinné vybaviť sťažnosť najneskôr do 60 dní odo dňa, keď jej bola doručená.
          • V prípade náročnom na prešetrenie možno lehotu o jej vybavenie predlžiť o 30 dní.
          • O každom predlžení lehoty a o dôvode predlženia škola je povinná písomne upovedomiť sťažovaťeľa.