• 1806 - Prvý záznam   v obecnej kronike  o zriadení cirkevnej školy

1900 - Zoštátnenie školy, výstavba novej budovy

1901 - Zriaďuje  sa štátna detská opatrovňa. Jej prvou učiteľkou je Alžbeta Majorošová, ktorá pôsobí v obci 35 rokov.

1901 - Opatrovňa premenená na materskú školu a ľudová škola na národnú, s ročníkmi 1 až 5 s vyučovacím jazykom slovenským. Žiaci vyšších ročníkov navštevujú národnú školu v Moldave nad  Bodvou.

1950 - Národná trieda s vyučovacím jazykom maďarským sa opäť otvára v septembri.

1965 - Škola zaniká pre malý počet zapísaných detí do tried. Rodičia, ktorí chcú aby ich deti navštevovali základnú školu s vyučovacím jazykom maďarským, posielajú svoje deti do Moldavy nad Bodvou.

2006 - Otvorené nové rekonštruované učebne v samostanom objekte

2008 - Dobudované ďalšie priestory a modernizácia exteriéru všetkých troch objektov

2010 - Vybudovanie multifunkčného ihriska na školskom dvore

2013 - Od 01.09.2013 škola má právnu subjektivitu.

2018 - Vybudovanie prístavby s dvoma novými učebňami a ďalšimi priestormi.