• English is easy

• Dňa 15.05.2024 sa uskutočnila súťaž z anglického jazyka „English is easy“ pre žiakov II. stupňa. U žiakov sa overovali ich vedomosti z gramatiky cez tablety skrze aplikáciu Kahoot, z čítania s porozumením a zo slovnej zásoby. Triedy, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach získali aj vecné ceny.

Zoznam víťazov :

1. miesto – trieda 8.A – Sabrina Fiľková, Andrea Hováthová, Erika Lukáčová
            2. miesto – trieda 5.A – Ľudovít Csemer, Jozefína Horváthová, Veronika Vološinová
            3. miesto – trieda 9.A – Dáša Balogová, Rebeka Horváthová, Valéria Polyáková

Mgr. Tímea Parlag Župčánová

• Deň matiek určite patrí medzi najdojemnejšie sviatky. Mama pre nás vždy bola, je a bude tým najdôležitejším človekom v živote. Mama je tá, ktorá vždy všetko odpúšťa a miluje svoje dieťa bez ohľadu nato, aké je. Úctu a lásku svojim mamičkám prejavili aj žiaci I. stupňa našej školy prostredníctvom kultúrneho vystúpenia. Pod vedením svojich pani učiteliek pripravili program v podobe pesničiek, básničiek a tanečného vystúpenia. V závere zaspievali spoločnú pieseň venovanú všetkým mamám. Žiaci obdarovali svoje maminky aj malým darčekom. Vystúpenie bolo odvysielané aj 12. mája 2024 v deň osláv Dňa matiek prostredníctvom školskej televízie.

Vystúpenie zanechalo v srdciach mamičiek silné emotívne pocity. Poďakovanie patrí všetkým pani učiteľkám aj žiakom za prípravu programu.

Ing. Henrieta Lenková

• Abeceda vitamínov

Abeceda vitamínov Vitamíny sú... - Svet zdravia Nové Zámky | Facebook

Vieme vlastne, čo znamená žiť zdravo?

Čo je „Abeceda vitamínov“? Čo je „Potravinová pyramída“?

Aby sme mohli žiť zdravo, musíme vôbec vedieť, čo to znamená. V dnešnej dobe počujeme z každej strany o tom, ako žiť zdravo, ktoré aktivity sú zdravé, ktoré jedlá sú zdravé, čo nám škodí alebo ktorá super potravina nás spraví nesmrteľnými. Poďme však úplne na začiatok a položme si tú základnú a najjednoduchšiu otázku, ktorá nás napadne: Čo je „Abeceda vitamínov“? Čo je „Potravinová pyramída“? Pri rôznych aktivitách sa týmito pojmami oboznámili žiaci špeciálnej triedy.

Ing. Lívia Tóthová – koordinátorka drogovej prevencie pre ŠT

• Dejepisná exkurzia

• Dňa 30. 04. 2024 sa v rámci predmetu dejepis uskutočnila exkurzia so žiakmi 2. stupňa. Miestom exkurzie bolo mestské kultúrne stredisko v Moldave nad Bodvou, kde žiaci absolvovali prednášku o najzaujímavejších udalostiach z histórie mesta a blízkeho okolia. Súčasťou prednášky bola návšteva Múzea vín, kde sú vystavené exponáty venované tradičnej výrobe vína. Následne sme sa so žiakmi presunuli do novootvorenej mestskej knižnice, kde si mohli pozrieť moderné zariadenie celej budovy. So sprievodkyňou sme sa presunuli do mestského parku, kde nám ukázala významné pamiatky mesta, akými sú historická budova radnice, Szojková brána, Dittelova vitrína i pamätné tabule venované významným osobnostiam mesta. Žiakom sa exkurzia veľmi páčila a odniesli si z nej nové vedomosti a zážitky.

Mgr. Emil Takács

• Čitateľská súťaž v ŠT

• Dňa 30. apríla sa uskutočnila v triedach ŠT čitateľská súťaž, ktorou sme sa snažili žiakom priblížiť literatúru a motivovať ich k pravidelnému čítaniu. Najlepší čitatelia neobišli bez odmeny. Do súťaže sa prihlásilo 13 žiakov zo všetkých tried ŠT. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Prvá kategória bola určená pre ročníky 5. a 6. Druhá kategória pre ročníky 7. , 8. a 9. Našou snahou je prispievať k budovaniu pozitívneho vzťahu detí ku knihám,
            viesť ich k čítaniu a motivovať ich, aby aspoň na chvíľu vymenili počítač a mobil za knihu.  Všetci žiaci čítali pomerne dobre. Ťažko bolo určiť víťaza.
            Víťazi v kategóriách :
            I. kategória - zvíťazila Timea Balogová z 5.C triedy.
            II. kategória - zvíťazil Dezider Horváth z 8.C a 9.B triedy.
            Víťazi získali diplomy, sladkosti a vecné ceny. Žiakom sa súťaž veľmi páčila.

Mgr. Magda Pelechová, PhD.