• Minimaratón v ŠT

• Dňa 13. 10. 2022 sa uskutočnil II. ročník školskej bežeckej súťaže pod názvom „Minimaratón“ pre žiakov špeciálnych tried.  Minimaratón sa uskutočnil na  ulici vedľa hornej budovy  ZŠ. Súťažilo sa v dvoch  skupinách t. j. chlapcov a dievčat.  Tieto skupiny boli ešte rozdelené do dvoch kategórií. Prvú  kategóriu tvorili žiaci  5. a 6. ročníka. Druhú  kategóriu tvorili žiaci 7., 8. a 9. ročníka.  Žiaci bežali podľa kategórií t. j. najprv bežali žiaci  5. a 6. ročníka a potom žiaci 7., 8. a 9. ročníka.  Celkový počet pretekárov bol 20.

Víťazmi pretekov  sú:

Chlapci:

I. Kategória: Erik Balog (6. B)

II. Kategória: Radoslav Žiga (7. B)

Dievčatá:

I. Kategória: Dajana Horváthová  (6. B)

II. Kategória: Anna Horváthová (9. B)

Ing. Roman Hiľovský - koordinátor športových podujatí

• Deň starých rodičov

Zapísala: Mgr. Jana Zubrická – koordinátor VMR

• Pasovanie prvákov

• 14. október bol v živote našich prváčikov veľmi významným dňom. Boli pasovaní za riadnych žiakov a prijatí do cechu školského. Nebolo to však jednoduché. Museli splniť rôzne úlohy. Ukázali nám, koľko sa už od septembra naučili. Každú úlohu hravo zvládli a na konci zložili prvácky sľub. My ostatní im prajeme, aby im tento titul vydržal a aby sa im na ceste životom darilo aspoň tak ako doteraz. Veľa úspechov, prváci!

Mgr. Kristína Kubinyiová - koordinátorka KP

• Jablkový deň v ŠT

• Popis: https://i.pinimg.com/564x/0e/46/58/0e4658597ca2169268e4e74bc0dd9ea2.jpg

Akým prínosom je jablko pre naše telo?

Vedeli ste, že 1 jablko denne:

– pomáha pri bolestiach hlavy a závratoch
            – čistí pečeň
            – pomáha pri zápche a hnačke
            – pomáha pri bolesti kĺbov
            – posilňuje ďasná
            – zlepšuje funkciu srdca
            – prečisťuje celý organizmus

Tak neváhajte a nezabúdajte denne na 1 jabĺčko.

Dňa 19. 10. 2022 prebehol v špeciálnych triedach každoročný Deň jabĺčka. Nezabudli sme si pripomenúť, prečo nám tak jablká chutia. Žiaci vyfarbovali a ochutnávali sladké jablká, ktoré rozvoniavali po celej chodbe školy.

Zapísala: Ing. Lívia Tóthová

• BBC micro:bit na ZŠ Drienovec

​​​​Informatika má významné postavenie vo vzdelávaní, pretože rovnako ako matematika rozvíja myslenie žiakov, ich schopnosť analyzovať a syntetizovať, zovšeobecňovať, hľadať vhodné stratégie riešenia problémov a overovať ich v praxi.

V školskom roku 2022/2023 sa na našej základnej škole otvoril nový krúžok s názvom „Hravá informatika“. Krúžok je zameraný na rozvíjanie algoritmického myslenia a je určený pre žiakov II. stupňa ZŠ. Na motiváciu a inováciu profesijných zručností žiakov sa prvý krát na škole objavil malý programovateľný minipočítač BBC micro:bit.

Práca s micro:bitom vo vyučovacom procese by mohla zatraktívniť hodiny informatiky, zvýšiť záujem žiakov o tento predmet a rozvíjať gramotnosť v digitálnej a počítačovej oblasti. Programovanie a kódovanie smeruje k zlepšeniu algoritmického zmýšľania a zefektívneniu výchovno-vzdelávacieho procesu.

Po úvodnej hodine sa žiaci pustili do práce. S veľkým záujmom a elánom skúšali prvé kroky a tvorbu vlastných animácií pomocou micro:bit-u.

Zapísala: Ing. Henrieta Lenková - vedúca krúžku

• Úcta k starším

"Teplá dlaň a sivé vlasy,Popis: https://i.pinimg.com/564x/f1/83/40/f18340e2b816b7b71bfe2007bcb37461.jpg

dobré srdce lásku hlási.

Vždy objatie a úsmev milý,

hoc ubúdajú im už sily.

To je naša babka, dedko,

prababka či prapradedko.

Majú pre nás dobrú radu,

k tomu sladkú čokoládu.

Potrebujú našu lásku,

čo vyhladí každú vrásku.

Aby sme ich v úcte mali,

vždy s láskou ich privítali.

Dali by nám veru všetko,

naša babka aj náš dedko."

Zavítala k nám jeseň a s ňou Október – Mesiac úcty k straším. Čas prejaviť úctu tým skôr narodeným, čas keď je treba vysloviť milé slovo, vysloviť poďakovanie a prianie.  Uctime si ich sviatok krátkou básničkou, milým úsmevom, malou kytičkou, milým slovom.

Zapísala: Ing. Lívia Tóthová - koordinátor prevencie protidrogovej závislostí a iných sociálnopatologických javov

• Minimaratón

• Dňa 05. 10. 2022 sa uskutočnil 7. ročník školskej bežeckej súťaže pod názvom „Minimaratón“. Beh sa uskutočnil v uliciach našej dediny so štartom a cieľom pred dolnou budovou ZŠ. Súťažilo sa v kategórií I. (5. A, 6. A) a kategórií II. (7. A, 8. A, 9. A), zvlášť chlapci a dievčatá. Beh sa realizoval hromadným štartom všetkých pretekárov, pričom z jednej triedy súťažili dvaja chlapci a dve dievčatá. Celkový počet pretekárov teda činil 20. Víťazmi pretekov podľa kategórií a pohlavia boli :

I. kategória – chlapci : Ricardo Vološin (6. A)

I. kategória – dievčatá : Andrea Lukáčová (5. A)

II. kategória – chlapci : Kristián Zsiga (9. A)

II. kategória – dievčatá : Dajana Vološinová (7. A)

Uvedení žiaci obdržali za pekné výkony diplomy, a boli odmenení aj vecnými cenami. Bežecká súťaž sa odohrávala za ideálneho počasia na beh a za povzbudzovania žiakov II. stupňa našej ZŠ, ktorí vytvorili výbornú športovú atmosféru.

Ing. Viktor Tóth – koordinátor športových podujatí ZŠ

• Naša príroda je našim bohatstvom

• V dňoch 20.09. a 27.09. 2022 sa uskutočnili vďaka projektu Naša príroda je našim bohatstvom – Amare veša, amaro barvaľipen dva workshopy pod vedením lektora PhDr. Rudolfa Rusňáka pre 1. a 2. stupeň ZŠ Drienovec. Žiaci sa zážitkovou formou dozvedeli o potrebe ochrany prírody. Zistili, kde sa v ich okolí nachádzajú chránené územia a ako sa správať v prírode. Pokračovali spoznávaním zvieracích stôp. Taktiež diskutovali o potrebe zberu odpadkov z lesných porastov, o používaní alternatívnych obalov, či využívaní plátenných tašiek.
            Zásadným krokom bolo zasadenie desiatich stromčekov na pôde ZŠ, o ktoré sa spoločnými silami budú žiaci starať, nakoľko už vďaka workshopom vedia, ako sa k prírode správať.

Zapísal: PhDr. Rudolf Rusňák