• Aktualizačné vzdelávanie učiteľov

Dňa 27. 03. 2024 sa pedagogickí zamestnanci školy ZŠ Drienovec oboznámili v rámci aktualizačného vzdelávania s programom Canva a tvorbou moderných pracovných listov pre žiakov.

Školenie viedla školská digitálna koordinátorka Ing. Henrieta Lenková. V krátkej prezentácii sa učitelia dozvedeli základné informácie o pôvode, histórii, využití a práci v Canve. Po úspešnej registrácii sa všetci učitelia prihlásili do programu, v ktorom získali základné zručnosti pri tvorbe vzdelávacích materiálov. Vytvorili si vlastné pracovné listy a naučili sa využívať základné prvky programu ako sú dizajn, prvky a úpravu textov. Oboznámili sa s aplikáciami, ktoré program zahŕňa a umožňuje využívať pri tvorbe materiálov. Naučili sa orientovať v pracovnom prostredí Canvy.

• Deň učiteľov

Dňa 26.03.2024 Školský parlament slávnostne odovzdal učiteľom kvety a slovné poďakovanie za ich celoročnú prácu, trpezlivosť a lásku, ktorú odovzdávajú našim žiakom.

Ďakujeme a prajeme všetkým učiteľom veľa šťastia, zdravia,

lásky a úspechov v osobnom aj profesionálnom živote!

• Veľká noc v ŠT

"Zobralo slniečko

s kvietkami košíčky,

z oblohy sype ich,

na lúky pod kríčky.

„Čo sú to za čary?‟

každý sa pýta.

Takto vždy slniečko

pani jar víta."

Tak ako každý rok, ani tento nebol výnimkou a opäť je tu Veľká noc. Aj tento rok sa žiaci špeciálnych tried zapojili do výzdoby školy s veľkonočnou tematikou. Za pomoci svojich triednych učiteľov pripravili veľmi pekné a tematiku vystihujúce výrobky, ktoré zdobia chodbu a okná našej školy. Žiaci pri príprave výrobkov boli veľmi šikovní a mali radosť z hotových výrobkov. Vďaka patrí všetkým žiakom a vyučujúcim.

• Poznáš svoje telo?

Ako dobre poznáte svoje telo? Tento kvíz pre žiakov základných škôl by mal  každý z vás zvládnuť na 100% | interez.skDňa 26. 03. 2024 pani učiteľky Mgr. Jana Zubrická a Mgr. Mária Šimková pre žiakov 4. A triedy pripravili interaktívny kvíz pomocou wordwall, ktorý je na tvorenie vlastných interaktívnych aktív, ako sú kvízy.

Kvíz z tematického celku štvrtého ročníka prírodovedy Pátrame po tom ako funguje ľudské telo, pani učiteľky pre žiakov vytvorili so zámerom, aby si žiaci mohli medzi sebou otestovať svoje vedomosti týkajúce sa ľudského tela, ktoré si osvojili na vyučovacích hodinách. Súťažiace družstvá svojimi odpoveďami dokázali, že na hodinách prírodovedy dávali veľký pozor. Súťaž pozostávala z desiatich otázok a z troch skladačkových úloh. Žiaci boli rozdelení do troch skupín. Výhercami sa stala 2. skupina, ktorá získala najväčší počet bodov v zložení žiakov: Palóma Vološinová, Mário Varga a Albert Polyák. Odmenou pre výhercov boli diplomy a sladkosť, ktorá sa ušla všetkým súťažiacim.

• Marec mesiac kníh

Členovia Školského parlamentu spustili minulý mesiac súťaž, ktorej cieľom bolo, aby žiaci vybrali svoju obľúbenú knihu a vytvorili pre ňu krásny obal. Do súťaže sa zapojili žiaci z každej triedy našej školy. Preto sme ich práce rozdelili do troch kategórii. Dnes 26. marca 2024 na zasadnutí parlamentu členovia spoločne s pani riaditeľkou vybrali nakrajšie kresby vo všetkých troch kategóriách.

Štvrtok 28. 3. 2024

• Mapa